Reklamcılık Vakfı

ETKİNLİKLER

CANNES GENÇ ASLANLAR KAZANANLAR BELİRLENDİ!

2012 Türkiye elemelerinde kazanan işleri görmek için tıklayın

Cannes Lions Türkiye temsilcisi Doğan Burda ile Reklamcılık Vakfı’nın, Reklamverenler Derneği işbirliği, Akmerkez sponsorluğu, Tempo basın sponsorluğu ve Getty Images desteğiyle, 4 - 7 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiği Cannes Lions Genç Aslanlar Yarışması Türkiye Elemeleri sonuçlandı.

6 - 7 Nisan tarihlerinde yapılan jüri değerlendirmelerinin ardından gerçekleştirilen ödül töreni ile Türkiye’yi temsilen Cannes’da yarışmaya hak kazanan ekipler açıklandı.

Genç pazarlamacılar, film, internet ve basın kategorisi birincileri, Doğan Burda'nın davetlisi olarak Cannes Yaratıcılık Festivali’ne gidecek ve Genç Aslanlar Yarışması’nda Türkiye’yi temsilen yarışacaklar.

Akmerkez’de gerçekleştirilen Türkiye elemelerinde, film kategorisinde 31 ekip, internet kategorisinde 18 ekip, basın kategorisinde ise 53 ekip ve genç pazarlamacılar kategorisinde 7 ekip yarıştı.

“Cannes Genç Yaratıcılar Yarışması” Türkiye elemeleri Jüri Başkanı, genç pazarlamacılar, film, ve basın kategorilerinde Young & Rubicam Kreatif Direktörü Ozan Varışlı, siber kategorisinde ise Rabarba’dan Musa Paça oldu.

Bu yıl Cannes’da üçüncüsü gerçekleşecek Genç Pazarlamacılar kategorisinde yarışan ekiplerden kendilerine verilen brief’e ilişkin strateji oluşturmaları ve reklam ajansına yönelik bir brief hazırlamaları, jüriye sunmaları istendi.

Film kategorisindeki ekipler 30 saniyelik bir reklam filmi, basın ve internet kategorilerindeki ekipler ise basın ilanı ve banner çalıştılar.

Brief’ler aşağıdaki konularda verildi:

Siber kategoride yarışan ekiplerden, WWF önderliğinde gerçekleştirilen “Ekolojik Ayak İzi” çalışmasından esinlenerek, ekolojik açığın kapatılmasına dikkat çekecek, kişileri bilinçlendirecek bir banner hazırlamaları istendi.

Genç Pazarlamacılar kategorisinde, Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreş Turnuvasını dünyaca ünlü, jenerik bir organizasyona çevirecek, reklam ajansına yönelik bir kampanya brief’i hazırlamaları istendi.

Film kategorisinde yarışan ekiplerden, “Sütçü” Sütleri markasının bilinirliğini artıracak, markanın pazar payını yükseltecek, 20 – 30 saniyelik bir film hazırlamaları istendi.

Basın kategorisinde yarışan ekiplerden, genetiği değiştirilmiş organizmaların olası etkileri hakkında farkındalık yaratacak bir basın ilanı hazırlamaları istendi. 

Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda genç pazarlamacılar, film, internet ve basın kategorilerinde birincilik, ikincilik ve üçüncülük alan ekipler aşağıdaki gibi gerçekleşti.

Genç Pazarlamacılar Birincileri

Hande Kozlu – Selen Ertem / Vodafone            

Film Kategorisi Birincileri

Kerem Tüten- Sungu Hacışabanoğlu / TBWA İstanbul

İnternet Kategorisi Birincileri

İlker Şener - Can Özmert / Sesli Harfler

Basın Kategorisi Birincileri

Fatih Mehmet Yılmaz / RDB Creative Group - Oğuzhan Atlıman / Gram İstanbul

Genç Pazarlamacılar İkincileri

Özge Yıldızhan – Gamze Atmaca / Procter & Gamble

Genç Pazarlamacılar Üçüncüleri

Seden Ergün – Merve Şener / Efes Pilsen

Film Kategorisi İkincileri

Melik Atalay – Çağrı Saka / TBWA İstanbul

Film Kategorisi Üçüncüleri

Özgür Öztürk – Ülkünur Arslan / Alametifarika

İnternet Kategorisi İkincileri

Efe Balun – Evrim Aytemür / Rabarba

İnternet Kategorisi Üçüncüleri

Can Suar – Yasin Adatoz / Project House

Basın Kategorisi İkincileri

Ece Dinçmen - Volkan Bintepe / Leo Burnett

Basın Kategorisi Üçüncüleri

Cihan Önder - Mesut Uğurlu /Rafineri;
Berat Pekmezci - Odisseas Sevsevme / Alametifarika

Dereceye giren ekipleri, Jüri Başkanları Ozan Varışlı ve Musa Paça ile birlikte, aşağıdaki jüri üyeleri belirledi:

Genç Pazarlamacılar Jüri Üyeleri

Ayşen Akalın - Eczacıbaşı

Haluk Sicimoğlu – Alice BBDO

Nur Ziyaoğlu Aytekin – Akmerkez

Sait Aytemur

Basın Kategorisi Jüri Üyeleri

Ali Göral

İlkay Yıldız – Happy People

Kenan Ünsal – Alametifarika

Ozan Can Bozkurt – TBWA İstanbul

Siber Kategori Jüri Üyeleri

Deniz Yükselci – Tribal DDB

Öncü Gürsoy – C-Section

Tayga Soysaltürk

Tuğyan Çelik – TBWA İstanbul

Film Kategorisi Jüri Üyeleri

Emrah Karpuzcu - Alametifarika

Erdem Köksal – Medina Turgul DDB

Yükleniyor...
ETKİNLİK TAKVİMİ
Haziran 2017
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30